Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to najszerszy dział stomatologii. Obejmuje on wszystkie metody zachowania zdrowia, funkcji i kształtu zębów. Można stwierdzić, że stomatologia zachowawcza lecząc przywraca nam stan zębów najbardziej zbliżony do ideału. Aby jednak to osiągnąć, potrzeba olbrzymiej wiedzy stomatologicznej, umiejętności a także najnowszej techniki, która powoduje, iż działania zaplanowane przez lekarza osiągają dokładnie zamierzony cel. W naszych gabinetach DENS zatrudniamy najlepszych dentystów z omawianej dziedziny. Są to wieloletni praktycy, znający się na potrzebach pacjentów i potrafiący sprawnie i bezboleśnie nadać Państwa zębom idealny blask. Podstawowym problemem towarzyszącym pacjentom przy wizycie u dentysty jest obawa przed odczuwaniem bólu. W naszej praktyce stosujemy znieczulenie przed leczeniem zachowawczym zęba – nasiękowe, przewodowe, powierzchniowe.

Najwyższą estetykę i wytrzymałość wypełnienia zapewniają materiały kompozytowe. Takimi materiałami odtwarzamy w sposób estetyczny i trwały brakujące tkanki zęba. Możemy także modyfikować istniejące niedoskonałości natury. Grupa kolorystyczna posiadanych przez nas materiałów do wypełnień jest tak szeroka, że po założeniu nie są one odróżnialne od zdrowych tkanek zęba. Zajmujemy się zarówno leczeniem próchnicy jak i odbudową mocno zniszczonych tkanek zęba. Używane do tego celu materiały kompozytowe cechują się, oprócz wspomnianej wysokiej trwałości i estetyki, ścieralnością zbliżoną do ścieralności własnych zębów, zdolnością stałego uwalniania jonów fluoru i wbudowywania w tkanki zęba, co zapobiega powstawaniu próchnicy wtórnej.

Dysponujemy najnowocześniejszymi lampami do utwardzania wypełnień. Minimalizują one skurcz materiału podczas naświetlania. W związku z tym wypełnienie jest niezwykle szczelne. Dzięki temu do minimum sprowadzone jest ryzyko powstania próchnicy wtórnej.

wypelnienia

Zajmujemy się nie tylko leczeniem zębów, ale także poprawą ich wyglądu.

Popup Plugin