Ortodoncja

Ortodoncja jest wysoko specjalizowaną dziedziną stomatologii, a do jej prowadzenia niezbędne jest zdobycie przez lekarza odpowiednich kwalifikacji, które są gwarancją tego, iż leczenie będzie prowadzone w sposób profesjonalny, z należytą dbałością.

Ortodoncja zajmuje się ogólnie rzecz ujmując leczeniem wad zgryzu, czyli mówiąc popularnie „prostowaniem zębów”. Jest to jednak tylko część rozległej dziedziny. Ortodonta dba o prawidłowy rozwój narządu żucia, który sam w sobie stanowi skomplikowany mechanizm, wpływający na ogólny stan zdrowia człowieka. Jeśli jakiś etap został przez pacjenta przeoczony lub zaniedbany, ortodonta potrafi przywrócić częściowo lub całkowicie prawidłowe funkcjonowanie zgryzu w różnym wieku pacjenta. Niestety, czasami nieprawidłowy rozwój spowodowany wadą zgryzu, może mieć poważne konsekwencje i doprowadzić na przykład do przedwczesnej utraty zębów w wieku dorosłym.

Najbardziej pożądane przez pacjentów są zmiany estetyczne, często bardzo efektowne, szczególnie po leczeniu z zastosowaniem aparatów stałych. Te zmiany jednak mają często drugorzędne znaczenie w porównaniu z wadą wiodącą, której istnienia pacjent często sobie nie uświadamia lub nie był o niej poinformowany przez stomatologa.

Wczesne rozpoznanie wady daje możliwość jej szybkiego wyleczenia i aktywnej ingerencji w rozwój pacjenta, ze wszystkimi płynącymi z tego korzyściami. Na szczęście większość wad nie wymaga wczesnego lub bardzo wczesnego leczenia. Współczesne techniki ortodontyczne dysponują arsenałem środków umożliwiających poprawę estetyki zgryzu i całkowitą lub częściową rehabilitację narządu żucia, właściwie w każdym wieku pacjenta.

Ortodontycznie mogą leczyć się nie tylko dzieci ale także osoby dorosłe, u których terapia ortodontyczna jest często wstępem do późniejszego leczenia protetycznego lub implantologicznego. Do dyspozycji mamy wiele rodzajów aparatów ortodontycznych: aparaty ruchome – zakładane i wyjmowane z ust przez pacjenta i aparaty stałe, które pozostają umocowane na zębach przez cały okres leczenia.

  • aparaty ruchome – zakładane i wyjmowane z ust przez pacjenta

images-13               images-12

  • aparaty stałe, które pozostają umocowane na zębach przez cały okres leczenia.

aparat ort

Wczesne rozpoznanie wady daje możliwość jej szybkiego wyleczenia i aktywnej ingerencji w rozwój pacjenta, ze wszystkimi płynącymi z tego korzyściami. Na szczęście większość wad nie wymaga wczesnego, lub bardzo wczesnego leczenia. Współczesne techniki ortodontyczne dysponują arsenałem środków umożliwiających poprawę estetyki zgryzu i całkowitą lub częściową rehabilitację narządu żucia, właściwie w każdym wieku pacjenta.

Nowoczesna metoda korekcji wad zgryzu – system Clear-Aligner!

Metoda szczególnie skuteczna w przypadku leczenia osób dorosłych.System ten może być efektywnie stosowany do np. zamykania szpar między zębami, przy stłoczeniu zębów, przy korygowaniu zgryzu głębokiego lub krzyżowego.

ca_logo_komplett                     images-10

Korzyści:

niewidoczne – praktycznie niezauważalne. Można bez obaw rozmawiać czy śmiać się.

komfortowe – nie posiadają żadnych śrub i drutów, są gładkie

ruchome – mogą być w każdej chwili wyjęte z ust np. podczas jedzenia lub do szczotkowania zębów

higieniczne – łatwe do utrzymania czystości

skuteczne – w szybkim czasie precyzyjne rezultaty

W naszych gabinetach do odwołania nie prowadzimy leczenia ortodontycznego!

Popup Plugin