Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna jest jedną z najnowszych odłamów medycyny. Zajmuje się ona fizycznie zdrowym pacjentem i zorientowana jest głównie na działanie zapobiegawcze przed starzeniem się skóry. Celem medycyny estetycznej jest zastosowanie różnych technik rewitalizacyjnych, aby uzyskać młodszy, świeższy wygląd twarzy i ciała . Dziedzina ta zajmuje się również rekonstrukcją i korektą szeroko pojętych defektów estetycznych takich jak :utrata tkanek (np. zapadnięte policzki), cellulit, rozstępy, miejscowa otyłość, łysienie. Procedury stosowane w tej dziedzinie są alternatywą dla chirurgii plastycznej. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie wymagają pobytu w szpitalu i są wykonywane ambulatoryjnie.

Bioabsorbowalane  Nici Armirujące – nowa generacja nieinwazyjnych metod odmładzania twarzy.

Udoskonalona struktura nici  zmodyfikowana grubość  mikrowypustów , ich rozmieszczenie  wzdłuż nici oraz kąt mocowania . Efekty  są widoczne natychmiast po zabiegu. Skóra staje się bardziej elastyczna i gładka. Z biegiem czasu efekt postępuje i utrzymuje się  dwa lata. Po raz pierwszy traumatyczność zabiegu  została ograniczona do minimum.

Liposukcja bez skalpela – jedyna  alternatywa chirurgicznego odsysania tłuszczu:

-bezbolesna-skuteczna -bezpieczna-bez chirurgii.

SCULPTRA – zachowaj piękno na dłużej

Sculptra działa inaczej  niż tradycyjne preparaty wypełniające. Jest wyjątkowa terapią. Pobudzając komórki skory do produkcji kolagenu, który tracimy w miarę upływu lat, subtelnie i stopniowo redukuje linie , zmarszczki i fałdy. Zabieg poprawia sprężystość i elastyczność skóry. Efekt utrzymuje się do dwóch lat.

 

Wypełnianie tkanek kwasem hialuronowym

Zabieg wypełnienia bruzd lub zmarszczek polega na śródskórnym podaniu w iniekcji żelu zawierającego kwas hialuronowy. W efekcie następuje redukcja lub likwidacja zmarszczek. Podanie preparatu ma na celu poprawę objętości i jędrności skóry poprzez odpowiednie podnoszenie zwiotczałych tkanek. Takie działanie likwiduje widoczne objawy starzenia. Wypełnianie stosuje się w celu korekcji drobnych i głębokich zmarszczek, bruzd i fałdów, jak również do poprawy konturów twarzy, powiększania oraz modelowania ust. Zabieg ten można wykonać w znieczuleniu. Efekty utrzymują się do 8-12 miesięcy

 

Korekcja zmarszczek przy użyciu preparatów botoxu
W wyniku nieustannej mimiki twarzy w raz z wiekiem powstają fałdy skórne powodujące zmarszczki. Zmarszczki te z upływem lat stają się coraz bardziej widoczne. Z pomocą w likwidowaniu problemów wywołanych przez kurczenie się mięśni, czyli zmarszczek przychodzi nam toksyna botulinowa. Preparat ten skutecznie wygładza linie mimiki twarzy i przywraca twarzy młodość i „świeży” wygląd. Botox jest zabiegiem o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym. Zabieg botoxu polega na podaniu małej dawki toksyny botulinowej do wybranych miejsc na twarzy, dzięki czemu likwidujemy problemy wywoływane przez kurczenie się mięśni.
Preparat ten działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty.Zapobiegając skurczowi tych mięśni , prowadzi tym samym do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. Zabieg ogranicza sie do kilku iniekcji i jest przeprowadzany zazwyczaj bez znieczulenia. Efekt utrzymuje sie od 4-6 miesięcy.

Mezoterapia

Jest to zabieg, który w sposób sprawdzony i niezbyt inwazyjny potrafi poprawić jędrność skóry i jej nawilżenie. Zabiegi można wykonywać miejscowo, np. tylko na okolicę oczu, lub kompleksowo, na całą twarz, dekolt, szyję lub dłonie .Mazoterapia polega na śródskórnym podawaniu preparatów anty-aging . Głównym składnikiem większości z nich jest kwas hialuronowy, któremu towarzyszyć mogą m.in. witaminy, glicerol czy antyoksydanty. Mezoterapię wykonuje się w serii kilku zabiegów powtarzanych co 2,3 tygodnie. Aby podtrzymać rezultaty, 3-4 razy w roku warto poddawać się zabiegom „przypominającym”. Co ważne , niezależnie od składu preparatu, już same iniekcje stymulują fibroblasty znajdujące się w skórze do szybszej produkcji kolagenu, tak więc zabieg wykonany samym rollerem jest równie skuteczny, ponieważ już samo nakłucie jest bardzo silnym bodźcem przeciwstarzeniowym.

 

Mezoterapia biomimetyczna – hit inżynierii genetycznej

Gwarancja efektywnego odmłodzenia . Stuprocentowa skuteczność w walce z cellulitem, trwałymi zmarszczkami . Peptydy biomimetyczne skutecznie ograniczają wypadanie włosów i łysienie, redukują przebarwienia i rozstępy skóry.

 

Dermaheal eaybag solution- likwiduje worki pod oczami

Unikalny koktajl do mezoterapii z peptydami biomimetycznymi zwalcający worki i opuchnięcia po oczami.

 

Volbella. Restylane Lip Refresh/Volume – naturalne metody modelowania ust.

 

Pilingi lekarskie

Piling jest celowym, kontrolowanym uszkodzeniem naskórka i\lub skóry za pomocą substancji np,kwasu owocowego .Zadaniem preparatu jest złuszczyć i usunąć zmiany powstałe w wyniku urazów, chorób lub w procesie starenia. Zabiegi przeprowadza się w cyklach w zależności od rodzaju skóry ,preparatu, głębokości zmarszczek czy np.blizn potrądzikowych.

 

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym we wszystkich tkankach i płynach ustrojowych kręgowców. U człowieka najwięcej jest go w skórze, ponad 50% ilości całego kwasu w naszym organizmie. Utrata kwasu hialuronowego jest stała i nieodwracalna. Około 40 roku życia mamy go już połowę mniej niż wyjściowo. Czysty kwas jest nietrwały i rozpada się po 1-2 dniach. W preparatach używany jest w postaci żelu, który jest stabilizowany i sieciowany ,aby uzyskać jego długotrwałe ,choć nie premanentne działanie. Jego największą zaletą jest wiązanie i magazynowanie wody w skórze. Wystarczy jedna strzykawka i kilka minut, by odjąć naszej twarzy kilka lat. Wszystkie nowoczesne wypełniacze bazują na kwasie hialuronowym, naturalnie występującym w naszych tkankach. Jego właściwości polegają na wiązaniu i magazynowaniu wody w skórze. Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w miejscu zmarszczki, bądź bruzdy, co powoduje wypchnięcie jej od środka..Kwas dodatkowo zwiększa naturalne nawilżenie skóry i opóźnia proces jej starzenia.

Botoks czyli toksyna botulinowa jest substancją blokującą acetylocholinę w połączeniach nerwowo-mięśniowych. Uniemożliwia ona przejście impulsu z nerwu do mięśnia i blokuje czasowo i odwracalnie jego pracę. W medycynie estetycznej stosowana jest do redukcji i wygładzania zmarszczek mimicznych.

Popup Plugin